159.90PLN

Listwy boczne Toyota Auris II 5-drzwi Kombi
[LBTAII5DK]

Recenzje

Listwy boczne Toyota Auris II 5-drzwiowy (2013 - )kombi

Marka: Toyota
Model: Auris II 5-drzwiowy
Rocznik: od 2013 do ... (kombi)
Ilość: Komplet: lewy przód, prawy przód, lewy tył, prawy tył
Numer części: f16/f20
Kolor: Czarny
Właściwości: Spełniają funkcję ochronno - ozdobną.
Cechy: Wykonane z poliuretanu w technologii formowanej, dopasowane do drzwi, montowane na najlepszą na rynku taśmę 3M, prosty montaż, gwarancja producenta, produkt polski.

 

 

 

Zastosowanie listw bocznych Toyota Auris II

Prawie codziennie podróżujemy czy też po prostu przemieszczamy się korzystając z samochodu aby dostać się do pracy, do sklepu, na wakacje. Jesteśmy tym samym zmuszeni pozostawić nasz samochód na parkingu - strzeżonym lub niestrzeżonym. Całkiem zrozumiałe jest, iż wielu ludzi obawia się o swój samochód. Nieestetyczne zarysowania czy kosztowne do naprawy wgniecenia obniżają wartość samochodu. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie listw bocznych, których celem jest skuteczne zabezpieczenie Twojego samochodu przed "anonimowymi" zarysowaniami bądź wgnieceniami na ciasnych parkingach.

Czym przykleić listwy boczne w samochodzie Toyota Auris II?

Misją naszej firmy jest przekonać każdego posiadacza pojazdu do wymiany części i akcesoriów na własną rękę. Gwarantujemy, że wymiana części okaże się zrozumiała, a Ty odczujesz satysfakcję z uporania się z każdym problemem obsługi samochodu. Dlatego też namawiamy Cię do samodzielnej wymiany listew bocznych. Dostępne na rynku modele listew bocznych różnią się pod wieloma względami, ale przede wszystkim jedne są już z taśmą klejącą, a do innych trzeba zaopatrzyć się samemu w klej lub taśmy klejące. Tylko jakie wybrać? Jedną z propozycji podawaną przez użytkowników jest klej do szyb. Jeśli natomiast chodzi o silikon używany jako klej mocujący – wiele opinii opisuje go raczej jako bezskuteczny. Inną znaną jako najskuteczniejszą metodę jest taśma dwustronna. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każda taśma dwustronna będzie się do tego nadawać. Najczęściej polecana jest taśma marki 3M. Warto przeanalizować rodzaje taśm produkowanych przez 3M i nie łudzić się, że taśma biurowa, ale już marki 3M będzie się nadawać. Ponadto, zainwestujmy więcej pieniędzy w taśmę, aby efekty były długotrwałe. Jeśli chodzi o samo przyklejenie taśmy do listw bocznych, zasada im więcej tym lepiej wcale się nie sprawdza. Chodzi bowiem o to, aby nie zamknąć obwodu taśmą, tylko zapewnić tam przepływ powietrza.

Montaż listw bocznych Toyota Auris II

Zanim zabierzesz się za montaż samochodowych listw bocznych jest kilka kardynalnych zasad, które musisz przestrzegać, aby ułatwić sobie montaż i zagwarantować długotrwałe użytkowanie:

  1. Przede wszystkim samochód musi być czysty. Najlepiej zatem jeśli przed przystąpieniem do montażu umyjesz auto samodzielnie lub na myjni samochodowej. Dodatkowo, przed samym klejeniem należy umyć i odtłuścić powierzchnię nadwozia w miejscu montażu listew bocznych. Jeśli chodzi o substancję, jaką najlepiej odtłuścić samochód, należy użyć benzyny ekstrakcyjnej, pamiętając przy tym o niewdychaniu oparów.

  2. Zanim przystąpisz do następnego kroku, najpierw przymierz listwy w miejscu, w którym chciałbyś je przykleić. Nie musi być to miejsce sugerowane na zdjęciach. Dodatkowo, pomyśl o osobie, która mogłaby Ci pomóc – w myśl zasady „co dwie głowy to nie jedna”.

  3. Pomijając zasady stricte związane z przygotowaniem samochodu, warto wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Temperatura powinna wynosić ponad 20°C, ale nie przekraczać 40°C. Kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa, można użyć suszarki do włosów do pogrzania karoserii w miejscu montażu. Najbezpieczniejszym miejscem może okazać się garaż lub warsztat; okaże się pomocny w przypadku deszczowej pogody.

  4. Jeżeli wszystkie powyższe kryteria są spełnione, można wziąć się za odklejanie taśm zabezpieczających z listw. Pamiętaj o tym aby nie dotknąć taśm klejących!

  5. Czas na przyklejenie listw. Zrób to bardzo ostrożnie i uważnie, dlatego że oderwanie listwy w celu jej poprawienia może grozić uszkodzeniem warstwy klejącej.

  6. Gotowe! Powyższa instrukcja dotyczy również montażu listw na zderzaki i osłon progów.

Demontaż listw bocznych Toyota Auris II – jak pozbyć się warstwy klejącej?

Zdarzają się przypadki kiedy zmuszeni jesteśmy zdemontować listwy boczne, chociażby w przypadku wymiany starych listw na nowe. Na aucie pozostaje wtedy problematyczna warstwa klejącą. Sam proces pozbycia się taśmy nie jest taki skomplikowany. Jednym, zarazem najprostszym wyjściem jest udanie się do warsztatu samochodowego. Kiedy jednak lubimy „dłubać się” w samochodzie i sprawia nam to dużo przyjemności możemy sami postarać się usunąć klej. Według porad użytkowników samochodów, najbardziej popularnym i wypróbowanym sposobem jest użycie gumowej tarczy lakierniczej. Polega to na tym, że do wiertarki zapina się krążek gumowy do ścierania kleju, który bezpiecznie ściąga warstwę klejącą. Innym pomysłem jest użycie suszarki do włosów, która strumieniem ciepłego powietrza podgrzeje klej/taśmę, a następnie użycie benzyny ekstrakcyjnej do zmycia pozostałości kleju i zabrudzenia. Benzyna ma tę zaletę, że nie powoduje przebarwień na lakierze. Ponadto polecanym do usunięcia pozostałości kleju jest środek Wurth. Jest to złożony preparat do usuwania zaschniętego kleju, farb czy uszczelek w ciągu kilku minut.

Producent
Akceptujemy
Twój koszyk jest pusty
Wyszukiwanie
Poleć produkt
Podziel się poprzez e-mail.
Udostępnij na Facebooku. Podziel się na Twitterze.